A Kreml nyitott a tiszteletteljes párbeszédre Trumppal, de nem tartják komolyan a szankciókkal való fenyegetéseit.


Dmitrij Peszkov csütörtöki nyilatkozatában sajnálkozott egyes nyugati országokon, akik hagyják, hogy külföldről beavatkozzanak a belügyeikbe.

A Kreml továbbra is készen áll a tiszteletteljes párbeszédre az Egyesült Államok vezetésével - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnöki hivatal szóvivője csütörtökön újságíróknak. Hozzátette, hogy figyelemmel kísérik az Oroszországra vonatkozó amerikai retorikát, észlelnek minden árnyalatot, de ugyanarra készülnek Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök közötti kapcsolatban, mint utóbbi vezető első ciklusában, 2016 és 2020 között.

A Népszava beszámolója szerint Donald Trump, a régi-új amerikai elnök, fenyegető vámokat és szankciókat helyezett kilátásba Oroszországgal szemben, amennyiben az ország nem zárja le az ukrajnai konfliktust, amelyet ő maga a nevetség tárgyának nevezett. Trump hangsúlyozta, hogy a harcoló feleknek sürgősen meg kellene állapodniuk és be kellene fejezniük a harcokat. Vlagyimir Putyinnak címzett üzenetében azt is megjegyezte, hogy a háború befejezése lehetséges akár könnyebb, akár nehezebb úton, de mindig a könnyebb megoldás a kívánatosabb.

Dmitrij Peszkov nem mutatott különösebb reakciót a helyzetre. "Itt nem tapasztalunk semmi újat" - fogalmazott, utalva arra, hogy Donald Trump kedvelte a szankciós nyomásgyakorlás módszerét, legalábbis az első elnöki ciklusa alatt. Megjegyezte, hogy a figyelmeztetések nem találkoznak komolyabb visszhanggal. Rámutatott, hogy Moszkvába eddig nem érkezett információ a két elnök közötti találkozó előkészítéséről. Ezen kívül vitába szállt az amerikai elnök egyik közösségi média posztjával is, amelyben azt állította, hogy a Szovjetunió hozzájárult az Egyesült Államok győzelméhez a második világháborúban. Peszkov azonban ennek éppen az ellenkezőjét véli igaznak.

Donald Trump figyelmeztetett, hogy magas vámokkal és szankciókkal sújtja Oroszországot, amennyiben az ország nem lép vissza az ukrajnai konfliktusból. Vlagyimir Putyin Moszkvából üdvözölte Trump hivatalba lépését, és kifejezte hajlandóságát a párbeszédre az ukrán helyzetről, valamint a világháború elkerülésének lehetőségeiről.

Peszkov végül nem hagyhatta szó nélkül Robert Fico, a szlovák kormányfő kijelentését, amely szerint az ukrán Majdan eseményeiben részt vevő külföldi szakértők jelen vannak Szlovákiában. - Nyilvánvaló, hogy manapság egyetlen ország, beleértve a nyugat-európaiakat is, nem mentes a belügyeibe való beavatkozástól. Még a legnagyobb európai államok is szembesültek az utóbbi időben ezzel a meglehetősen agresszív beavatkozással. Az viszont már más kérdés, hogy míg egyes országok határozott lépéseket tesznek az ilyen beavatkozások ellen, más országok inkább tűrik a megaláztatásokat, mintha kívülállók lennének ebben a játszmában - sajnálkozott a Kreml szóvivője, mintha nem érintette volna a téma.

Növekszik az orosz veszély Ausztriában, Németország is ideges márOrosz dezinformációk forgatagában - A Kreml már Románia előtt is több európai ország választását próbálta befolyásolni"Fiúk, tudunk a dolgaitokról" - Nemcsak az orosz, hanem az amerikai titkosszolgálat is aktív Magyarországon

Related posts