A Tisza európai parlamenti kerekasztala, amelynek öt képviselője van a hétből, különleges szerepet játszik a régió ügyeinek képviseletében.

A Tisza Párt EP-képviselőinek panelbeszélgetése előtt a házigazda megosztotta a résztvevőkkel, hogy az EU-csatlakozásunk óta a helyzetünk sajnos nem javult. Magyarország jelenleg az Európai Unió legszegényebb és legkorruptabb országaiként van nyilvántartva. "Tudjuk, mi áll a problémák mögött; most arról kell beszélnünk, hogyan tudunk tenni ezek ellen" - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy céljuk az, hogy a magyar emberek olyan életet élhessenek, amelyet valóban megérdemelnek.
A beszélgetés során olyan érdekes kérdéseket feszegetünk, mint hogy milyen úton-módon válik valaki civilből politikussá, aki az országát képviseli Európában. Megtudhatjuk, miként formálódnak a Tisza tervei, valamint hogyan értékelik hazánk helyzetét nemcsak az európai, hanem a globális színtéren is.
A Tisza 7 EP-képviselői közül, akik bekapcsolódnak a panelbeszélgetésbe:
Dávid Dóra jogász, aki aktívan részt vesz a belső piaci és fogyasztóvédelmi bizottság, valamint a petíciós bizottság munkájában.
Kollár Kinga jogász-közgazdász, a költségvetési ellenőrző, a gazdasági- és monetáris bizottság tagja,
Lakos Eszter jogász-közgazdász, az ipari kutatási-, és energiaügyi bizottság tagja,
Gerzsenyi Gabriella, jogi szakértő és a regionális fejlesztési bizottság alelnöke, elkötelezett a közösségi fejlődés és a jogi keretek javítása iránt.
Kulja András orvos, aki a környezetvédelem, éghajlatváltozás és élelmiszer-biztonság területén kiemelkedő szerepet vállal, jelenleg a vonatkozó bizottság alelnökeként tevékenykedik, emellett a közegészségügyi bizottságban is aktívan részt vesz.