A CATL a világ legnagyobb energiatároló rendszerének megvalósításába kezdett, amely forradalmasíthatja az energiatárolás területét.


A CATL és az Egyesült Arab Emirátus-beli Masdar közösen építik fel a világ legnagyobb energiatároló rendszerét, ami 5,2 gigawatt napenergia- és 19 gigawattóra energiatároló-kapacitást nyújt majd. A projekt a CATL TENER technológiájára épül, mely kimagasló biztonságot és teljesítményt nyújt. A rendszert várhatóan 2027-ben helyezik üzembe.

A CATL (Contemporary Amperex Technology Co., Limited) január 17-én stratégiai együttműködési megállapodást írt alá az Egyesült Arab Emírségek állami tulajdonú megújulóenergia-vállalatával, a Masdarral. Ez a partnerség lehetővé teszi, hogy Abu Dhabiban megvalósuljon a világ első nagyszabású, folyamatosan működő projektje, amely a napenergia-hasznosítást innovatív akkumulátoros energiatárolási megoldásokkal ötvözi.

A beruházás, amelynek értéke meghaladja a 6 milliárd dollárt (körülbelül 2360 milliárd forint), célul tűzte ki egy 5,2 gigawatt kapacitású napenergia- és 19 gigawattóra energiatároló rendszer kiépítését. Ez nem csupán a világ legnagyobb ilyen rendszerének megvalósítását jelenti, hanem az energiatároló kapacitás terén is világrekordot állít fel, miután 2027-re elkészül. A tervek szerint ez a rendszer folyamatosan, a nap 24 órájában és a hét minden napján 1 gigawatt alapterhelési villamos energiát fog tudni szolgáltatni.

"Az eddigi legnagyobb és legambiciózusabb projektünkhöz olyan partnereket kerestünk, akik az iparág élvonalában állnak, ezért döntöttünk a CATL mellett" - nyilatkozta Abdulaziz Alobaidli, a Masdar operatív igazgatója.

A CATL a beruházás megvalósítása során a kiemelkedő biztonságot és teljesítményt garantáló TENER technológiát alkalmazza, amely nem csupán kivételes biztonsági jellemzőkkel rendelkezik, hanem hosszú élettartammal és magas fokú integrációval is büszkélkedhet. E megoldás révén a CATL biztosítja a rendszer megbízható működését és hatékony működését. A TENER fejlesztése során a vállalat a korábbi termékfejlesztéseit figyelembe véve javította az energiatároló rendszer védelmét és energiaelosztását. Ennek eredményeként a TENER képes alkalmazkodni a legkülönbözőbb topográfiai adottságokhoz, éghajlati körülményekhez és energiatárolási igényekhez, ezáltal kompakt megoldást kínál a változó villamosenergia-igények kezelésére.

A 2006-ban alapított Masdar kulcsfontosságú szerepet játszik abban, hogy előmozdítsa az Egyesült Arab Emírségek világvezető szerepét a fenntarthatóság és éghajlatváltozás elleni küzdelmében. A vállalat több mint 40 országban hajtott végre sikeres projekteket és vett részt partneri együttműködésben, annak érdekében, hogy megújulóenergia-portfóliójának kapacitása 2030-ra elérje a 100 gigawattot.

Related posts