Ambrózy Áron véleménye szerint a németek számára a bevándorlás kérdése napjaink új világháborújává vált. A Mandinerben megjelent elemzésében hangsúlyozza, hogy a bevándorlás nem csupán politikai kérdés, hanem társadalmi és kulturális feszültségeket is gen


Rossz irányba léptek, kudarcot vallottak, de most egy még grandiózusabb tervbe fognak, és újra nekivágnak az útnak.

Miután a német bevándorlási politika nyilvánvalóan kudarcot vallott, a hatóságok még merészebb lépéseket terveznek. Nancy Fraser belügyminiszter a legkorszerűbb bevándorlási törvény bevezetését ígérte a megdöbbent német közvéleménynek.

2015 óta Szlovénia lakosságának megfelelő számú bevándorló érkezett Németországba, ám a munkaerőhiány kérdései továbbra is megoldatlanok maradtak. A 85 milliós népességgel rendelkező, és a migránsok befogadására is nyitott Németországban jelenleg 46,4 millió ember dolgozik. A híres német matematikusok most úgy számolják, hogy ez a szám 2040-re 41,9 millióra, 2060-ra pedig akár 35,1 millióra is csökkenhet.

A második világháború után felnőtt baby boomer generáció most belép a nyugdíjas éveibe, miközben a helyükre érkező afrikai és közel-keleti bevándorlók többsége sajnos nem tudott igazán értékes hozzájárulást nyújtani a munkaerőpiacon. Ritkán találkozunk közülük olyanokkal, akik szakképzettséget igénylő munkakörben helyezkednek el. Természetesen akadnak, akik kebabot árulnak vagy mobiltelefon kiegészítőket forgalmaznak, de ahogy Magyarországon sem a Népszínház utca az, ami a gazdaság motorját jelenti, úgy a berlini bazárok bővülése sem hozott számottevő előnyt a helyi közgazdaságtan számára.

Related posts