Az F1 világának egyik legmegfontoltabb, ugyanakkor legprovokatívabb figurája éles hangon bírálta a káromkodási botrányt.

Günther Steiner, aki jelenleg televíziós szakértőként tevékenykedik, úgy véli, hogy az F1 túlzásba viszi a káromkodás tilalmának hangoztatását és a vele járó büntetéseket.
A Haas korábbi Forma-1-es csapatfőnöke híresen szókimondó személyiség, aki nem fél kifejezni véleményét, még akkor sem, ha ehhez trágár szavakat kell használnia. Számára természetes, hogy az érzelmek néha elragadják a versenyzőket, és ennek megfelelően nyíltan bírálja azt a megközelítést, amelyet az FIA a tavaly őszi ügy kezelésénél alkalmaz. Szerinte elfogadhatatlan, hogy a sportág irányítója saját értékrendje alapján próbál büntetni olyan versenyzőket, akik a verseny során érzéseik hatására cselekszenek.
Steiner az RTL-nek nyilatkozva kifejtette: "Úgy gondolom, hogy az ügyet nem kellett volna ennyire felnagyítani, hiszen a háttérben is történhettek volna intézkedések. Amikor a versenyzőkben tombol az adrenalin, vajon hogyan tudnának a pilóták normálisan kommunikálni?"
"A sportot részben az érzelmek tartják életben. Nem robotok versenyeznek, hanem emberek, és nekik vannak érzelmeik."
Az FIA politikájának első áldozataként Adrian Fourmaux, a ralisport tehetsége került a középpontba, miután a rali-világbajnokság (WRC) idei második megmérettetésén 10 ezer eurós, azaz körülbelül 4 millió forintos bírságot szabtak ki rá. Az F1-es pilóták közös erővel próbáltak fellépni az elnök által bevezetett intézkedések ellen, ami először Max Verstappen esetében vált hangsúlyossá. Verstappen egy sajtótájékoztatón, semmiféle rosszindulattal, csak úgy, spontán ejtett el néhány nem éppen szalonképes kifejezést, amiért "büntetésül" közösségi munkára kötelezték. Ennek keretében fiatal versenyzőkkel kellett találkoznia, hogy példát mutasson számukra.
Képzeld el, hogy Helmut Marko dicséretét kapod! A világbajnokhoz való hasonlítás szavaival illetett, de érdemes megjegyezni, hogy ez a megjegyzés mögött kritikát is rejtegetett.