A világkiállítás magyar pavilonjában izgalmas bepillantást nyerhettünk az új Nemzeti Galéria terveibe, amelyek nemcsak a művészetek iránti elkötelezettséget tükrözik, hanem a jövő kulturális vízióját is megjelenítik.


A japán sztárépítészek célja az volt, hogy a látogatók valóban átéljék a természet, a művészet és az építészet páratlan összhangját.

A SANAA, a japán építészeti iroda két alapítója, Kazuyo Sejima és Ryue Nishizawa, a Pritzker-díjas duó, nemrégiben bemutatta az Új Nemzeti Galéria terveit az Oszakai Világkiállításon. Az esemény keretében részletesen ismertették a Városliget legfrissebb projektjének koncepcióját és építészeti megoldásait. E tájékoztatás a Városliget Zrt. közleményéből származik, amely hangsúlyozza a projekt innovatív jellegét és a művészet iránti elkötelezettséget.

A Liget Budapest Projekt keretében megvalósuló új épület a beruházás kulminációs pontját jelenti. Az Új Nemzeti Galéria a régi Petőfi Csarnok helyén nyeri el végső formáját.

A magyarepitok.hu beszámolója szerint Kazuyo Sejima kiemelte: az Új Nemzeti Galéria épületének megtervezésekor azt szerették volna elérni, hogy a látogatók érezzék majd a természet, a művészet és az építészet különleges kapcsolatát. "Nagyon izgalmas kihívásnak találtuk, hogy egy olyan kulturális intézmény új otthonát tervezhetjük meg, amely egyedülálló kulturális kincseket tartalmaz, miközben nyitott a természet és az emberek felé is" - fogalmazott a japán építész.

Ryue Nishizawa kiemelte, hogy Budapest történelmi városképe és a Városliget park varázsa rendkívüli benyomást gyakorolt rájuk. "A park közepén, egy régi épület helyén kortárs múzeumot tervezni nemcsak hatalmas felelősséggel jár, hanem izgalmas kihívás is volt" - osztotta meg gondolatait.

Related posts