A szemtanú beszámolója szerint így hajtották végre azt az amerikai férfi ellen a halálbüntetést, aki két ember életét oltotta ki. | szmo.hu

Lapunk korábban már hírt adott arról, hogy március 7-én Dél-Karolinában végrehajtották a halálos ítéletet Brad Sigmon felett. Sigmont 2001-ben ítélték el, miután egy baseballütővel megölte volt barátnője szüleit, David és Gladys Larke-ot.
A férfi a kivégzőosztag mellett döntött, mivel kétségei voltak a méreginjekció összetevőivel kapcsolatban, és aggódott, hogy az lassabban hat majd, mint ahogyan azt várta. Az elektromos szék lehetőségét is elvetette, mert attól félt, hogy "élve megpörkölődik és megsül." Családja nem volt jelen a kivégzésén, viszont Jeffrey Collins újságíró ott volt, hogy tanúja legyen a történteknek - számolt be róla a LadBible.
Collins már 21 éve foglalkozik a kivégzések tudósításával, és ez volt a 11. alkalom, amikor személyesen követte végig az eseményeket - az AP News portálon számolt be róla. Sigmon Dél-Karolina legidősebb kivégzett elítéltjeként vonult be a történelembe. A kivégzés része volt egy olyan sorozatnak, amelyet az állam az utóbbi hat hónapban indított el, miután 13 év kihagyás után újra megkezdte a halálbüntetések végrehajtását.
Collins a kivégzés előtt alaposan felkészült. "Újságíróként szeretnék minden megbízásra felkészülni. Elolvasom az ügyet, utánanézek a részleteknek" - írta. A két hét alatt, amíg tudta, hogy Sigmont hogyan fogják kivégezni, részletesen tanulmányozta a kivégzőosztag módszerét és azt, milyen sérüléseket okoznak a golyók. Megnézte annak az utolsó embernek a boncolási fotóit, akit az Egyesült Államokban kivégzőosztag végzett ki - Utah államban, 2010-ben.
Sigmon perének jegyzőkönyvét is alaposan átvizsgálta. "Az ügyészek kifejtették, hogy kevesebb mint két perc leforgása alatt kilencszer csapott le a baseballütővel mindkét áldozatra, miközben egyik szobából a másikba járkált, egészen addig, amíg azok életüket nem vesztették" - fogalmazta meg.
Collins beszámolója szerint Sigmont egy székhez rögzítették.
A kivégzés előtt a függöny lassan félrehúzódott, és ekkor egy apró, fénylő pont tűnt fel a férfi szíve felett, mintha a sorsának titkos jele lenne.
A kivégzőosztag csendes, szinte baljós légkörben járt el, figyelmeztetés vagy visszaszámlálás nélkül, a lövések váratlanul csattantak. Collins szeme előtt a férfi mellkasán egy élénk vörös folt tűnt fel, ahogy teste kétszer vagy akár háromszor is megrándult a sokktól. A puskák dörrenése után csak a némaság maradt, mintha az idő is megállt volna egy pillanatra.
A kivégzés befejezése után csupán alig egy perc telt el, mire egy orvos megkezdte a vizsgálatot, és egy perc múlva már halottnak nyilvánította Sigmont. Halálának időpontját 18:08-kor rögzítették. "Ezután ugyanazon az ajtón hagytuk el a helyiséget, amelyen beléptünk" - tette hozzá Collins.
A férfi utolsó nyilatkozatában határozottan kiállt a halálbüntetés ellen. "Az esküdtszéket a 'szemért szemet' elv alapján győzték meg arról, hogy a halálbüntetés helyénvaló. Ekkor még nem voltam tisztában azzal, mennyire téves ez a gondolkodásmód. Miért is? Mert már nem az Ószövetség szabályai irányítanak minket, hanem az Újszövetség tanításai."
Sigmon végső szavaiban megfogalmazott egy különös üzenetet, amely a keresztény közösséghez intézett felhívásként is értelmezhető.
Collins a kivégzés következményeiről is beszámolt: "A puskák dörrenését sosem fogom elfelejteni." Emlékeztetett arra is, hogy a kivégzés előtt Sigmon még megpróbált kapcsolatba lépni az ügyvédjével. "Bár a fejére húzott csuklya eltakarja az arcát, élénken él bennem a kép, ahogy Sigmon a szájával vagy a tekintetével próbál jelezni az ügyvédjének, hogy minden rendben van."