Ezért érdemes kerülni, hogy reggel azonnal beágyazzunk.

Sokan talán nem is sejtik, de ha reggel azonnal nekiállunk beágyazni, az akár kockázatos is lehet!
Sokan reggelente, ahogy felébrednek, automatikusan beágyazzák az ágyukat. Ez a szokás valóban hozzájárulhat ahhoz, hogy energikusabban induljon a napunk, de a Mirror cikke figyelmeztet arra, hogy egészségügyi szempontból egyes kockázatokkal is járhat. Érdemes elgondolkodni rajta, hogy a takaró alatti párás környezet nem kedvez a baktériumok és atkák elszaporodásának, így talán érdemes lenne egy kicsit várni a beágyazással, hogy az ágyunk jobban szellőzhessen.
Egy szakértő arra figyelmeztet, hogy a reggeli beágyazás veszélyes lehet az egészségünkre, és azt javasolja, hogy az emberek azonnal hagyjanak fel ezzel a szokással, különben komoly egészségügyi kockázatoknak teszik ki magukat. Dr. Gareth Nye, a Salfordi Egyetem biomedicinális tudományokkal foglalkozó oktatója arra figyelmeztet, hogy ez a szokás akár káros is lehet az egészségünkre, különösen nyáron:
"Az emberek általában 500-700 ml izzadságot veszítenek éjszakánként, amely az ágyneműre és a takarókra kerül. Ez azonban jelentősen több is lehet, mivel az éjszakai izzadás mértéke egyénenként változik, a férfiak általában kevesebbet, a menopauzán áteső nők pedig többet izzadnak.Egy nap alatt nagyjából 500 millió elhalt hámsejtet veszítünk, ezek többsége alvás közben távozik. Emellett különféle egyéb testi váladékokat, például nyálat, is termelünk az éjszaka során."
Mindezek az anyagok ideális táptalajt nyújtanak a baktériumok, gombák és más kellemetlen mikroorganizmusok számára, amelyek különféle egészségügyi problémákhoz vezethetnek.
A meleg és nedves ágynemű kedvező környezetet teremt az ágyi poloskák, poratkákkal és egyéb szennyeződésekkel való találkozásra. Ha reggel azonnal beágyazunk, ezek a kórokozók és élősködők csapdába kerülnek a lepedők között. A poratkák különösen vonzódnak az elhalt bőrsejtekhez, és ürüléküket az ágyneműn hagyják, ami allergiás reakciókat és asztmás rohamokat idézhet elő, emellett súlyosbíthatja az ekcéma tüneteit is. Ezért érdemes reggelente inkább szellőzni hagyni az ágyneműt néhány órán át, hogy minimalizáljuk a kockázatokat.
A Green Fibres szakértői a következőket javasolják:
"Az ágynemű megfelelő szellőztetése segít kiszárítani azt, ezzel pedig elpusztítja az atkák jelenlétét és az általuk termelt allergéneket. Ennek köszönhetően nyugodtabb és pihentetőbb alvásban lehet részünk éjszakánként."
A szakértők ajánlása szerint nyáron érdemes négynaponta frissíteni az ágyneműt. Ha nem tudnánk az egész garnitúrát lecserélni, legalább a lepedőt és a párnahuzatokat mossuk ki. Ezek a textilesek érintkeznek a bőrünkkel és a hajunkkal, így a legtöbb baktérium és izzadság itt halmozódhat fel. Érdemes tehát külön figyelmet fordítani rájuk a hűvösebb, tiszta alvás érdekében.