Földrengés rázta meg a görög szigeteket és Nápoly környékét, ahol a föld mélye hirtelen életre kelt. A vibráló talaj az emberek mindennapjaiba hozott váratlan feszültséget, és a természet erejének emlékeztetője volt. A szigeteken a lakosok és turisták egy


Szerdán hajnalban egy jelentős földrengés rázta meg a Görögországhoz tartozó szigeteket az Égei-tenger déli részén, amelynek erőssége a Richter-skála szerint 6,1 volt. Ezen kívül kedden Nápoly környékén is észleltek egy 4,4-es erősségű földmozgást, ami szintén aggasztó jelenség.

Szerdán kora reggel erőteljes, a Richter-skála szerinti 6,1-es erősségű földrengés rázta meg a Görögországhoz tartozó, az Égei-tenger déli részén fekvő szigeteket - jelentette az amerikai geofizikai intézet (USGS), amelynek adatait a hirado.hu ismertette.

Az AFP francia hírügynökség beszámolója alapján a földrengés hatásait még Egyiptom fővárosában, Kairóban is tapasztalták.

A földmozgás epicentrumát az USGS 15 kilométerre az Kászosz szigettől rögzítette, ám a Dodekanészosz szigetcsoporthoz tartozó Kószon és Ródoszon, valamint Krétán is jelentős rezgéseket tapasztaltak – számolt be róla az ANA görög hírügynökség és az ERT közszolgálati televízió.

A tájékoztatás szerint a rengésben senki nem sérült meg, anyagi kár sem keletkezett, de a hatóságok óvatosságból szökőárriasztást küldtek Ródosz, Kárpathosz és Kászosz lakosainak.

Jelenleg az egyiptomi hatóságok még nem tettek közzé információt a károkról.

Az athéni földtani intézet 5,9-es erősségűre mérte a földrengést, amelynek epicentrumát Athéntól több mint 420 kilométerre délkeletre helyezte.

Eftimiosz Lekkasz, a görög földrengésvédelmi hivatal (OASP) elnöke megnyugtató szavakkal fordult a közvéleményhez. "Azt gondolom, hogy ez a földrengés nem fog erős utórengések sorozatát hozni, és nem is tekinthető egy jelentősebb rengés előfutárának" - nyilatkozta az ERT televízióban, hangsúlyozva, hogy a földmozgás mélyen a föld alatt zajlott.

A Görögország híres égei-tengeri szigetvilágában január és február hónapok során szokatlanul magas szeizmikus aktivitás figyelhető meg. Ez idő alatt több ezer földrengés rázta meg a térséget, ami arra kényszerítette a helyi lakosságot, hogy tömegesen hagyják el otthonaikat. Az események komoly aggodalmat keltettek, és sokak életét megváltoztatták.

Görögország, amely számos geológiai törésvonal mentén fekszik, sajnos gyakori áldozata a földrengéseknek. A legutóbbi tragikus esemény 2020 októberében zajlott le Számosz szigetén, az Égei-tenger szívében. A rengés, amelynek magnitúdója 7-es volt, nemcsak a szigetet, hanem a közeli Izmir török kikötővárost is súlyosan érintette, több mint száz ember életét követelve.

Kedden Nápoly környékén földmozgás történt, amely 4,4-es magnitúdójával jelentős aggodalmat keltett. A rengés következtében ideiglenesen felfüggesztették a vasúti közlekedést a térségben. A hivatalos jelentések szerint négy ember szenvedett könnyebb sérüléseket, és több mint száz épület szenvedett károkat. Az Olasz Geofizikai és Vulkanológiai Intézet (INGV) tájékoztatása szerint a földrengés epicentruma a Nápolytól harminc kilométerre fekvő Campi Flegrei régióban volt, ahol az első nagyobb rengést hét kisebb utórengés követte. Az eseményről a híradó.hu is beszámolt.

A földmozgás hatásai Nápoly különböző kerületeiben, valamint a Campania régió számos városában, például Pozzuoliban és Bacoliban is érezhetőek voltak.

A térség vasúti közlekedését biztonsági megfontolások miatt ideiglenesen felfüggesztették. Az epicentrum környékén, továbbá a nápolyi iskolákból és a Nápolyi Egyetem érintett épületeiből mindenkit kimenekítettek.

A Campi Flegrei egy lenyűgöző vulkanikus terület, ahol az elmúlt 11 év során folyamatosan sárga riasztás figyelmezteti a lakosságot az óvatosság fontosságára.

Február hónapban az olasz kormány 184 millió eurót különített el, hogy a Nápoly közelében található vulkáni területen a gyakori földrengések által okozott károk csökkentésére összpontosítson. A célja, hogy a helyi épületek és infrastruktúra védelmét megerősítse, ezzel is biztosítva a lakosság biztonságát és a környezet fenntarthatóságát.

Related posts