Gene Hackman mindig is mély aggodalommal tekintett az elmúlásra, és az életének középpontjában a családja állt. Számára ők jelentették a legnagyobb értéket, a boldogság forrását és a biztonságot, amire mindig is vágyott.


Ahogy arról az Index is beszámolt, eddig ismeretlen körülmények között halt meg 95 éves korában Gene Hackman színész, aki többek között a Francia kapcsolat, a Nincs bocsánat, a Bonnie és Clyde, illetve a Lángoló Mississippi című filmekből lehet ismerős.

A férfi holttestét felesége és kutyája társaságában találták meg otthonukban, de a haláluk okai még mindig rejtélyesek maradnak. Érdemes megjegyezni, hogy Gene Hackman 2004-ben vonult vissza a filmes világ színpadáról, utolsó szerepe az „Az elnök embere” című alkotásban volt.

A történet középpontjában Monroe Cole, az egykori elnök áll, akit Gene Hackman alakít. Cole vidéki életet választ, ahol a polgármesteri posztért ringbe száll. Ám a verseny nem várt fordulatot vesz, amikor Harry Harrison, akit Ray Romano játszik, az utolsó pillanatban bejelenti indulását, ezzel komoly kihívást jelentve Cole számára. Az események során érzelmek, ambíciók és váratlan szövetségek szövik a cselekményt, miközben mindketten próbálják megnyerni a közösség támogatását.

Gene Hackman a visszavonulása után soha többé nem vállalt filmes szerepet. Egy 2011-es interjúban azonban megjegyezte, hogy ha a forgatás a saját otthonában zajlana, és csak néhány stábtag lenne jelen, talán elgondolkodna a lehetőségen. Ez a kijelentés nem túl meglepő, hiszen 2004-ben, amikor végleg búcsút intett a színészi pályának, már 74 éves volt.

Az utóbbi évtizedek során szinte észrevétlen maradt a nyilvánosság előtt, alig bukkant fel a reflektorfényben. 2024 márciusában azonban 21 év után először láthattuk feleségével, Betsy Arakawával együtt, akivel legutóbb 2003-ban, a Golden Globe-díj-átadón mutatkoztak be közösen. Néhány nappal ezt követően újra lencsevégre kapták a színészt, de azóta ismét eltűnt a közéletből.

Ez nem véletlen, hiszen mindig is távol állt tőle a feltűnés, amit egy 2004-es interjúban is megosztott. Kifejtette, hogy sosem érezte jól magát, amikor magáról kellett beszélnie, vagy amikor azokat a filmeket nézte meg, amelyekben szerepelt. Ezek a pillanatok inkább kényelmetlenséget okoztak számára. A színészet iránti szenvedélyét viszont valóban élvezte, elragadtatta a művészet varázsa, de amint a vásznon meglátta a saját alakítását, az öröme gyorsan eltűnt.

Úgy tekintek magamra, mintha 21 éves lennék, de amikor kívülről szemlélem magam, az egész más perspektívát ad az egésznek.

Kiemelte, hogy igyekszik odafigyelni saját magára, és nem igazán érez félelmet.

Az elmúlás gondolata természetes módon kerít hatalmába, ahogy az ember elér egy bizonyos életkort. Mindenki foglalkozik ezzel a témával, és én sem vagyok kivétel. Különösen fontos számomra, hogy a feleségem és a családom jövője biztosítva legyen, és hogy mindent megtegyek értük. Más félelmeim nincsenek, ez a gondolat azonban néha mégis aggaszt.

- tette hozzá.

A színésszel folytatott utolsó interjú 2021-ből származik, amikor a New York Post készített vele beszélgetést a "Francia kapcsolat" című film 50. évfordulója alkalmából. Az alkotás egyik legismertebb jelenete minden idők legemlékezetesebb autós üldözése, amely 26 brooklyni háztömbön át ível. A színész erről úgy nyilatkozott, hogy a filmkészítés mindig is magában hordozta a veszélyt, de számára ez a projekt csupán egy epizód volt a karrierjében. Ráadásul megjegyezte, hogy létezett náluk is grandiózusabb autós üldözés, amely az 1968-as "San Franciscó-i zsaruban" látható.

Gene Hackman megosztotta, hogy csupán egyszer, a premier során látta a filmet, és nem szándékozik újra megtekinteni. Emellett hangsúlyozta, hogy nem is biztos abban, milyen örökséget is hagyott maga után az alkotás.

Akkoriban számomra csupán egy tiszteletteljes történetnek hatott, amely egy bátor rendőr hősiességéről mesélt, aki képes volt leleplezni és megakadályozni egy hatalmas bűnszervezet kísérletét, hogy behatoljon a New York-i drogkereskedelem sötét világába.

"Így fogalmazott abban az időszakban."

Related posts