Gyászol a sportvilág: eltávozott az olimpiai bronzérmes labdarúgó.

A római olimpián rendezett bronzmérkőzés során a nemzeti csapat győzelmét az ő góljának köszönheti, hiszen ezzel 2-1-re legyőzték Olaszországot.
Életének 87. évében távozott az élők sorából a Pécsi Dózsa egykori olimpiai bronzérmes labdarúgója, a klub igazi ikonja, dr. Dunai János. A PMFC közleménye szerint a szomorú hírt a sportág szerelmesei mély fájdalommal fogadták. Dunai János 1937. június 26-án született a Baja közelében található Garán, eredeti nevén Dujmov Iván. Később magyarosította nevét, amely a labdarúgás világában hamarosan fogalommá vált. Futballkarrierjét a Bajai Bácska Posztónál kezdte, majd 1959-ben csatlakozott a Pécsi Dózsához, ahol 1970-es visszavonulásáig meghatározó szereplője volt a csapatnak. Pécsett 266 NB I-es mérkőzésen lépett pályára, és 70 gólt szerzett, ezzel csúcstartó a klub történetében. Különösen emlékezetes volt az a tizenegyes, amelyet a Newcastle United ellen értékesített az Európai Városok Kupájában 1970. november 4-én, amely a szurkolók emlékezetében örökre megmarad. Dunai János emlékét a labdarúgás iránti szenvedély és elhivatottság őrzi.
A pécsi legenda, Dunai János, 1960. május 22-én debütált a nemzeti csapat színeiben egy Anglia ellen vívott barátságos mérkőzésen, ahol a magyar együttes 2-0-ra diadalmaskodott. Ezt megelőzően már ötször képviselte a B-válogatottat, és tíz alkalommal játszott az utánpótlás csapatban. Tagja volt annak az olimpiai válogatottnak is, amely a római ötkarikás játékokon bronzérmet szerzett. Dunai a csoportkör során Peru és Franciaország hálóját is megzörgette, hiszen mindkét mérkőzésen betalált. A bronzmérkőzésen pedig, a döntő pillanatokban, az ő góljával sikerült 2-1-re legyőzni Olaszországot. Ezzel a teljesítménnyel nem csupán a labdarúgás krónikájába írta be magát, hanem a pécsi futball számára is maradandó dicsőséget szerzett, örök nyomot hagyva a sportág történetében.
A Testnevelési Főiskolán labdarúgóedzői képesítést szerzett, emellett a jogi egyetemet is sikeresen elvégezte. A pályán szerzett tapasztalata és az itt végzett tanulmányok alapozta meg későbbi szakmai karrierjét. Edzői pályafutása során többek között Sellyén, Keszthelyen és Szigetváron dolgozott, valamint a PMSC és PMFC keretein belül is számos későbbi válogatott játékos fejlődésében játszott kulcsszerepet. A nyolcvanas évek közepétől sportvezetői pozíciókat töltött be: a Keszthelyi Haladás ügyvezető elnökeként, a Baranyai Megyei Labdarúgó-szövetség elnökségi tagjaként, valamint a megye edzőbizottságának vezetőjeként tevékenykedett. Később Baranya vármegyét a Magyar Olimpiai Bizottságban is képviselte, hozzájárulva a sportág fejlődéséhez.