A Hezbollah vezetője hangsúlyozta, hogy fegyvereket csak akkor tesznek le, ha Izrael végleg elhagyja Libanont.

A Hamász nem szándékozik feladni fegyvereit, amíg Izrael nem hagyja el teljes egészében Dél-Libanont, és nem szünteti meg légicsapásait - mondta Náim Kászem, a libanoni síita Hezbollah radikális szervezet vezetője az asúra síita gyásznapon közzétett vasárnapi videóüzenetében.
"A Hezbollah vezetője felvetette a kérdést: 'Hogyan várható el tőlünk, hogy ne álljunk ellen, amikor az izraeli ellenség továbbra is agresszívan cselekszik, megszállva tart öt területet, behatolva saját földünkre, és embereket ölve?' Hozzátette: 'Nem kívánunk részt venni Libanon és a régió megszállásának legitimálásában, és elutasítjuk az Izraellel való kapcsolatok normalizálását.'"
"Mi módon állhatnánk ellen Izraelnek anélkül, hogy saját fegyverekkel rendelkeznénk? Ki akadályozná meg őket abban, hogy falvakat támadjanak, és ártatlan embereket – köztük fiatalokat, nőket és gyermekeket – öljenek meg otthonaikban, ha nem létezne egy ellenállási mozgalom, amely legalább minimális védelmet nyújt?" – nyilatkozta a szervezet főtitkára.
Tom Barrack, az amerikai különmegbízott, jelenleg Bejrútban folytat tárgyalásokat. Szombaton az X közösségi platformon kifejtette: "Libanon egy történelmi fordulópont előtt áll, lehetősége van arra, hogy túllépjen a múltbéli megosztottságon, és végre megvalósítsa eredeti célját - egy ország, egy nép, egy hadsereg."
Izrael és a Hezbollah között zajló heves összecsapásokat követően, november végén, amerikai közvetítéssel sikerült tűzszünetet elérni. A légicsapások következtében drámai mértékű veszteségeket szenvedett el a Hezbollah vezetősége: elhunyt Hasszan Naszrallah, a szervezet korábbi vezetője, és a fegyveres csoport fegyverarzenáljának jelentős része is megsemmisült.
A tűzszünet ellenére Izrael továbbra is öt lényeges területet irányít Dél-Libanonban, és folyamatosan légicsapásokat hajt végre, hogy megakadályozza a Hezbollah katonai erejének újjáépítését. A libanoni egészségügyi minisztérium statisztikái alapján ezek az akciók november óta körülbelül 250 ember halálát okozták, míg a háború során összesen több mint négyezren vesztették életüket. A Hezbollahra egyre nagyobb nemzetközi és helyi nyomás nehezedik, hogy mondjon le megmaradt fegyvereiről.