A vállalkozások körében egyre kedvezőbben ítélik meg a kormányzati intézkedéseket, azonban még mindig számos területen van lehetőség a fejlődésre.


A tavalyi év folyamán a hazai kis- és középvállalkozások vezetői körében jelentős mértékben pozitív irányba változtak a kormányzati vállalkozásbarát intézkedésekkel kapcsolatos várakozások. Ezt a tendenciát a K&H kkv bizalmi index 2024 negyedik negyedévére vonatkozó kutatási eredményei is tükrözik.

A lapunkhoz eljuttatott közleményben a képet úgy finomítják, hogy bár az érték még mindig a negatív tartományban helyezkedik el, a 2024-es év kutatási eredményei alapján egy fokozatos, de egyértelműen javuló tendencia bontakozik ki.

Az említett mutató alapján egyértelmű, hogy a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) pozitívan reagáltak a kormány által bevezetett intézkedésekre, amelyek célja a helyzetük javítása volt. A K&H kkv bizalmi index kutatás, amely a vállalatvezetők jövőbeli várakozásait értékeli a kormányzati intézkedések vállalkozásbarát jellegével kapcsolatban, azt mutatja, hogy az elmúlt évben jelentős, 8 pontos emelkedés történt. Jelenlegi állása -7 pont, ami azt jelzi, hogy a mutató visszatért a 2023-as év végén tapasztalt szinthez.

Bár a negatív tartomány továbbra is jelen van, mégis egy folyamatosan javuló tendencia kezd kibontakozni. 2024 első negyedévében a mutató még csupán -15 ponton állt, azóta viszont felfelé ívelő növekedést mutat.

- emelték ki.

"Tavaly nyár közepén két olyan gazdaságélénkítő intézkedést is bejelentett a kormány, ami a kkv-k mindennapi működésének a megkönnyítését célozta, más egyéb gazdasági tényezők mellett ezek is hozzájárulhattak ahhoz, hogy a kkv-k vezetőinek jelentősen javuljanak a várakozásaik a kormányzati intézkedések megítélését érintően. Mindez bizakodásra ad okot, hogy a jövőben tovább folytatódhat az emelkedő tendencia és akár a pozitív tartományba is átfordulhat az intézkedések megítélése" - értékelte a kutatási eredményeket Oraveczné Németh Ildikó, a K&H lakossági és kkv szegmens marketing vezetője.

Az idei évben a kormány elindította a Demján Sándor Programot, amely a kis- és középvállalkozások (kkv) fejlődését hivatott elősegíteni. A program keretében összesen 1410 milliárd forint áll rendelkezésre a kisvállalkozások támogatására. Továbbá, a Széchenyi Kártya Program keretében új, maximum 3,5%-os kamattal rendelkező kedvezményes hiteleket kínálnak a vállalkozások számára. A kormány célja, hogy fokozza az exportot, támogassa a digitalizációt, és csökkentse az adminisztrációs terheket, ezzel még kedvezőbb környezetet teremtve a vállalkozások számára.

A digitalizáció kulcsszerepet játszik a kis- és középvállalkozások (kkv-k) versenyképességének megőrzésében. Kutatásaink is megerősítik, hogy ez a fejlődési irány egyre fontosabbá válik a cégvezetők számára. A K&H-nál elkötelezettek vagyunk amellett, hogy innovatív banki és finanszírozási megoldásainkkal támogassuk őket a digitális átállás során. Például bemutatjuk Kate-t, az ország első digitális pénzügyi asszisztensét, akivel még könnyebbé válik a pénzügyi tervezés. Emellett ATM-hálózatunkat országosan NFC-kompatibilissé alakítottuk, így a vállalkozások számára egyszerű és gyors lehetőséget biztosítunk a napi készpénzállomány befizetésére. Ezáltal a kkv-k számára kedvezőbbé válik a pénzügyi műveletek lebonyolítása.

Related posts