Egy szovjet űrszonda érkezett vissza a Földre, miután hosszú küldetéseket teljesített az űrben. Az esemény jelentős mérföldkő a tudományos kutatások terén, és új lehetőségeket nyit meg a jövőbeni űrprogramok számára. Az űrszonda leszállása számos kérdést

A szovjet Venera-4 űrszonda, amely megjelenésében szoros párhuzamot mutat a Kozmosz-482-vel, egyedülálló technikai vívmány volt a világűr felfedezésében.
Több mint öt évtizeddel a felbocsátása után a szovjet Kozmosz-482 űrszonda újra a Földre zuhant – értesült a The Guardian. Jelenleg még nem világos, hogy az űrszonda teljes mértékben megsemmisült-e a légkörbe való belépés során, vagy esetleg egyes részei épségben elérték a felszínt. A szakértők továbbra is dolgoznak azon, hogy feltérképezzék, hol történt a visszatérés a bolygónk légkörébe.
Az 1972. március 31-én útnak indított Kozmosz-482 célja az volt, hogy leszálljon a Vénuszon, egy meghibásodás miatt azonban sosem sikerült elhagynia a Föld körüli pályát. A felbocsátás után a szonda négy darabra esett szét, amelyek közül két kisebb darab pár nappal később, a harmadik pedig még abban az évtizedben lezuhant. A mintegy 500 kilogrammot nyomó leszállóegység azonban több mint 53 évig keringett bolygónk körül.
Az Európai Űrügynökség tájékoztatása szerint az eszköz május 10-én eltűnt a műszereik figyelő látóteréből, ami arra enged következtetni, hogy évtizedek után végleg belépett a légkörbe és lezuhant. Az amerikai hadsereg űrparancsnoksága viszont ezt az információt még nem igazolta.