Meglepő, hogy a Strategy egy egész hétig nem vásárolt bitcoint!

A BlackRock vagyonkezelő által működtetett, Bitcoin tőzsdén kereskedett alapja (ETF) most már túlszárnyalta a Strategy BTC-t, amely eddig a legnagyobb Bitcoin-birtokos cégnek számított. Az ETF több mint 700 ezer bitcoint halmozott fel, ami figyelemre méltó teljesítmény. Fontos azonban tisztázni, hogy a BlackRock nem közvetlenül birtokolja ezeket a kriptovalutákat; valójában letétkezelőként működik, és az ügyfelei nevében kezeli a coinokat. Ezzel szemben a Strategy a saját mérlegében könyveli el a birtokolt bitcoinokat. Ennek ellenére a BlackRock által kezelt bitcoin mennyisége, amely körülbelül 76 milliárd dollár értékű, a teljes piaci kínálat 3,32%-át képviseli.
Mindössze 18 hónap kereskedés után érte el ezt a lenyűgöző eredményt, nem meglepő, hogy Nate Geraci, az ETF Institute alapítója, elképesztőnek titulálta ezt az összeget egy X-posztban. A Michael Saylor irányítása alatt álló Strategy (korábban MicroStrategy) jelenleg 597,325 BTC-t birtokol, amelynek piaci értéke 64,8 milliárd dollár, érménkénti 70,982 dolláros átlagos beszerzési költséggel. Ez a vállalat, amely alapvetően üzleti szoftverek fejlesztésével foglalkozik, valódi úttörő szerepet játszik a vállalati Bitcoin-stratégia terén. Az eddigi 42,4 milliárd dolláros befektetése most már 22,6 milliárd dollárnyi nem realizált nyereséget hozott számára.
Matthew Sigel, a VanEck digitális eszközök kutatásáért felelős vezetője, úgy véli, hogy a BlackRock IBIT jelenleg 187,2 millió dolláros éves díjat generál, amely felülmúlja a BlackRock Core S&P 500 ETF bevételeit. Az IBIT Bitcoin ETF a Bitcoin ETF-ek piacának lenyűgöző 55%-át birtokolja, több mint 52 milliárd dollár halmozott beáramlással. A Strategy sem tétlenkedik, hiszen július 7-én bejelentette, hogy 4,2 milliárd dollár értékű A sorozatú örökös Stride elsőbbségi részvényt dob piacra, hogy támogassa a további Bitcoin-vásárlásokat. Ez a lépés a cég kibővített "42/42" tőkebevonási stratégiájának része, amely 2027-ig összesen 84 milliárd dollárnyi Bitcoin beszerzését tűzte ki célul, és eddig ennek 38%-át sikerült megvalósítani. Érdekesség, hogy ma már nagyobb figyelmet kap, ha a Strategy nem vásárol bitcoint, mint amikor éppen teszi. Július 7-én viszont bejelentették, hogy a június 30. és július 6. közötti héten nem hajtottak végre Bitcoin-vásárlásokat, ami az első alkalom, hogy a március 31. és április 6. közötti időszak óta nem szereztek be új Bitcoinokat.
Április 7. és június 29. között a Strategy 6,77 milliárd dollárt költött 69140 bitcoin megvásárlására, bitcoinonként átlagosan 97906 dolláros áron. A jelenlegi árakon számolva e vásárlások értéke 10,4%-kal 7,49 milliárd dollárra nőtt. De ahogy a másik bejelentésből látszik, a cég masszív vásárlásokat tervez továbbra is. A Strategy részvényára 2025-ben 38,5%-ot emelkedett, míg a bitcoin árfolyama 16,1%-ot, az S&P 500 index pedig 6,1%-ot.
Egyre több és több cég követi a Saylor-tervet, a szingapúri székhelyű, mesterséges intelligencia oktatással foglalkozó Genius Group Ltd. fejlesztője közölte, hogy tízszeresére, 10000 bitcoinra emelte bitcoin beszerzési célját. A vállalat közölte, hogy a bitcoin-vásárlásokhoz szükséges pénz előteremtésére adósságfinanszírozást, átváltható kötvények és elsőbbségi részvények kibocsátását tervezi, valamint az üzleti tevékenységéből származó pénzből kívánja előteremteni a pénzt. Kell is némi lökés a cég részvényárfolyamának, elég jól látható ez az elmúlt hat hónap diagramján:
A japán technológiai cég, a Metaplanet bitcoin készlete mostanra már 10,000 BTC-re duzzadt, ezzel túlszárnyalva a Coinbase állományát. Ez a fejlődés jól tükrözi az intézmények egyre fokozódó érdeklődését és elfogadottságát a kriptovaluták iránt.