A MÁV járművei mostantól műholdas nyomkövető rendszerrel gazdagodnak.
A Magyar Államvasutak Zrt. a járműveihez műholdas nyomkövető egységeket telepít, melyek kulcsszerepet játszanak a pályahálózat, a biztosítóberendezések és a felsővezetékek folyamatos és hatékony működésének fenntartásában. Ezt a fontos feladatot az i-Cell, a pályázat győztese, vállalta el – áll a közleményben.
A közlemény szerint nemcsak fejlesztési, hanem jelentős gazdaságpolitikai előrelépést is jelent, hogy a MÁV műholdas nyomkövető egységeket szereltet a pályakarbantartási és -felújítási munkákat végző járműveibe.
Eddig csak a személy- és teherszállításban használt járműveken, mozdonyokon működtek ilyen berendezések, amelyek lehetővé teszik többek között
A szerelvények aktuális pozíciójának és sebességének valós idejű térképes ábrázolása, valamint az adatok folyamatos kiértékelése révén dinamikusan nyomon követhetjük a forgalmat.
Az i-Cell már el is indította az eszközök telepítését a 150 jármű számára.
A közleményben Farkas Károly, az i-Cell operatív elnöke osztotta meg gondolatait, kiemelve, hogy a vállalat által kifejlesztett új szolgáltatás jelentős mértékben hozzájárul a járműpark hatékonyabb kezeléséhez. Ezzel a megoldással a MÁV képes az adatokat integrálni saját térinformatikai platformjára, ahol azokat alaposan elemezheti. Ennek köszönhetően a MÁV szakemberei bármely járművet, akár párhuzamosan is, nyomon követhetnek, ami jelentős előnyöket biztosít az üzemeltetésben. A rendszer révén a szükséges munkálatok – legyen szó daruk, munkagépek, gépjárművek vagy karbantartó személyzet helyszínre történő szállításáról – sokkal könnyebben, átláthatóbban és kiszámíthatóbban tervezhetők meg - tette hozzá a szakértő.
Mindez jelentős idő- és költségmegtakarítást eredményez, ami hozzájárul a MÁV gazdaságosabb és hatékonyabb működéséhez.
Az i-Cell weboldalán található információk alapján a magyar tulajdonú vállalat nemcsak flottakövetéssel foglalkozik, hanem a mobilfizetési technológiák területén is kiemelkedő szakmai teljesítménnyel bír. 2013 óta pedig az elektronikus útdíjfizetés szolgáltatójaként is aktívan támogatja ügyfeleit.
Több mint húszéves szakmai munkájuk egyik legjelentősebb eredménye a 2013-ban saját koncepció alapján fejlesztett és megvalósított használatarányos elektronikus útdíjfizetési rendszer, a Hu-Go.
Vevőik azok a magyar kis- és középvállalkozások, egyéni vállalkozók, akik járműflottájukat költséghatékonyan és átláthatóan kívánják használni. Partnereik között a klasszikus fuvarfeladatokat ellátó flottákon kívül nagy számban találhatóak közösségi közlekedésben részt vevő autóbuszok és munkagépek is.