Magyar Péter valószínűleg kifejti véleményét a Paks 2 projektről, kiemelve annak jelentőségét a hazai energiaellátás szempontjából. Beszélhet a megújuló energiaforrásokkal való összhangról, a környezetvédelmi szempontokról, valamint az atomenergia szerepé

Az oroszok újabb beruházásáról a 21 Kutatóközpont készített felmérést Tordai Bence képviselő kérésére.
A legfrissebb adatok szerint Paks 2 megvalósításának népszerűsége a teljes népesség körében 29 százalékra tehető, míg 47 százaléknyian ellenzik azt. A legmarkánsabb politikai törésvonal a pártok között figyelhető meg: a Fidesz szimpatizánsainak körében 72 százalék támogatja a projektet, míg 15 százalék ellenzi, míg a Tiszta Politika párt támogatóinál ez az arány drámaian megfordul: 12 százalék támogatja, 78 százalék pedig ellenzi. Emellett a többi párt támogatói és a bizonytalan szavazók között is túlnyomó többségben vannak az elutasítók - számolt be erről Tordai Bence a Facebookon.
A választás utáni beruházásokkal kapcsolatosan a kományváltást kívánó magyarok csupán 15 százaléka támogatja az orosz partnerekkel való további együttműködést. Ezzel szemben 46 százalékuk a szerződések felmondását preferálná, míg 39 százalék nem tudott, vagy nem kívánt véleményt nyilvánítani a témában.
A Tisza-szavazók körében a elkötelezettség még hangsúlyosabb: 69 százalékuk határozottan véget vetne az együttműködésnek, míg csupán 14 százalékuk tartaná fenn a kapcsolatokat az orosz féllel.
A magyar lakosság körében végzett felmérés szerint csupán 26 százaléknyian vélik úgy, hogy anyagi szempontból kifizetődő lenne a Paks 2 erőmű megépítése. Ezzel szemben a válaszadók 40 százaléka ellenzi a projektet, míg 34 százalék nem alakított ki egyértelmű álláspontot a témával kapcsolatban.
A válaszadók többsége úgy véli, hogy az új paksi atomerőmű megépítése jelentős orosz függőséget eredményezne. A megkérdezettek 47 százaléka osztja ezt a nézetet, míg csupán 21 százalék gondolja ennek ellenkezőjét, 31 százalék pedig nem tud egyértelmű véleményt formálni. Különösen a Tisza-szavazók körében kifejezett ez a félelem, itt az arány 82 százalék a 6-hoz. Érdekes módon még a Fidesz szavazói között is akad olyan, aki aggódik az orosz energiafüggőség miatt, hiszen 16 százalékuk ezt érzékeli problémaként.
Amikor a kérdés az, hogy Magyarország mely energiaforrások támogatása lenne a legfontosabb, a válaszok meglehetősen eltérőek. Mindössze 16 százalék véli úgy, hogy az atomenergia a megfelelő irány, míg 13 százalék a fosszilis energiahordozók (mint az olaj, gáz és szén) mellett áll ki. A legtöbben, 57 százalék, azonban a megújuló energiaforrások, például a nap- és szélenergia hasznosítása mellett foglalnak állást.