Itt van néhány hasznos tanács és kreatív ötlet, amelyek segíthetnek abban, hogy a hosszú távú repülés kényelmesebbé váljon: 1. **Ülőhely Kiválasztása**: Ha lehetőséged van rá, válassz ablak melletti ülést. Elegendő lábtérrel rendelkező helyet keress, hog


Ne habozz, foglald le időben a repülőjegyedet, hogy biztosan a legjobb ülőhelyekhez juthass!

Minél korábban foglalsz, annál nagyobb az esélye, hogy jó ülést kapsz, legyen az az ablaknál, így gyönyörködhetsz a tájban, vagy a folyosón, ahonnan a legkönnyebben elérhető a mosdó.

Használd ki a lehetőségeidet! Ha már megszerezted a szükséges mérföldeket, élvezd ki az első osztályú élményeket: dőlj hátra egy kényelmes ülésben, és kortyolgasd a pezsgőt, miközben a kaviár ízét próbálod megélni. De ha még nem gyűjtöttél elegendő mérföldet, itt az ideje, hogy beruházz egy kényelmes első- vagy üzleti osztályú repülőjegyre. Még a prémium gazdaságos osztály is extra előnyöket kínál, mint az elsőbbségi bejelentkezés, bőséges lábtér és kényelmes ülések. Ne feledd, hogy a gyűjthető mérföldek mennyisége függ az útvonaladtól, a viteldíjtípustól és az utasosztálytól!

A repülés előtti napokban érdemes átgondolni az alvási szokásaidat, hiszen a megfelelő pihenés kulcsfontosságú lehet az utazás élvezetéhez. Lehet, hogy hajnali 4-kor vagy esetleg 19 órakor kell lefeküdnöd, attól függően, hogy mikor indulsz útnak. Ha a repülőgéped napközben száll fel, próbálj meg alaposan kipihenni magad előtte. Ezzel szemben, ha éjszakai járaton utazol, érdemes fáradtan érkezned a repülőtérre, hogy a lehető legkönnyebben tudj aludni a fedélzeten. Ne feledd, hogy a repülés előtti 24 órás ébrenlét nem segít a jet lag leküzdésében, ezért ne terheld magad felesleges stresszel!

Egy hosszú távú utazás előtt a legutolsó, ami hiányzik, hogy pánikba ess egy forgalmas reptéren, amikor leizzadva és szétesve megérkezel a kapuhoz - vagy ami még rosszabb, lekésed a járatodat .

Egy hosszú távú repülésnél nyilván többre lesz szükséged, mint egy rövidnél, de ez nem jelenti azt, hogy jó ötlet telepakolni a táskát felesleges extrákkal. Mindig csak a legszükségesebbeket tartsd a kézipoggyászban is, hogy könnyen megtalálhasd és bármikor elérhető legyen.

Az utazási párna elengedhetetlen kiegészítője a hosszú távú kalandorok felszerelésének. Majdnem minden repülőtéren fellelhető, és bár lehet, hogy kissé mulatságosan festesz vele a nyakadban, a csekély befektetés megéri, hiszen segít abban, hogy frissen és kipihenten érkezz a célodhoz. Az út során nyújtott kényelmet nem érdemes alábecsülni!

A zajszűrős fejhallgató kizárja a repülőgép zavaró csörömpölését és a hangos utasokat, így egy kellemes podcasttal vagy a kedvenc lejátszási listáddal kizárhatod a külvilágot. Ha nincs ilyened, akkor egy pár jó, régimódi füldugó is megteszi.

Ha éppen azt tervezed, hogy repülés közben betakarózva pihenj, fontos, hogy ügyelj arra, hogy a becsatolt biztonsági öv jól látható maradjon. Amikor turbulencia lép fel, automatikusan világítani kezd a biztonsági öv lámpája, és a légiutas-kísérők általában átsétálnak a kabinon, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy minden utas biztonságosan be van kötve. Ha a takaró alatt van a biztonsági öv, és nem látható, lehet, hogy felébresztenek, hogy ellenőrizzék a helyzetedet. Érdemes tehát figyelni erre a kis részletre, hogy elkerüld az ébredést!

Válassz laza és kényelmes ruhákat – végül is nem azért érkeztél, hogy másokat lenyűgözz. Emellett érdemes egy kardigánt vagy pulóvert is hozni, hiszen sosem tudhatod, mikor fűtik túl a légkondit a repülőgépen.

Senki számára sem kedvező, ha hosszú órákon át egy szűk fémcsőben tartózkodik. A levegőben leselkedő két legfőbb ellenség a kiszáradás és a trombózis, ezért érdemes rendszeresen hidratálni magunkat, nyújtózkodni, és egy kis sétát tenni a kabinban. Ne feledd, hogy a lábaidat is emeld fel időnként! Ha huzamosabb ideig behajlított helyzetben ülve maradsz, az nemcsak fájdalmat, hanem duzzanatot is okozhat a bokában és a lábfejben, hiszen a testben lévő folyadékok lefelé áramlanak. Tehát, tartsd magad mozgásban, és figyelj a komfortodra!

Amennyiben lehetőséged van rá, támaszd meg a lábadat a lábtartón, vagy akár a bőröndödön, ha az elég masszív. Érdemes kompressziós zoknit viselni, amely segít fokozni a vérkeringést, így minimalizálhatod a duzzanatot a repülés alatt és után. Bár előfordulhat, hogy nem lesz teljesen komfortos az utazás során, a legfontosabb, hogy ezzel csökkentheted a vérrögök megjelenésének kockázatát a hosszabb repülések idején.

Ez a saját és mindenki más érdekében is hasznos. Vigyél magaddal piperecikkeket a kézipoggyászodban, hogy fogat moshass, legyen nálad dezodor, vagy váltás alsónemű, póló, hogy akár át is öltözhess a mosdóban. Ezenkívül próbáld meg betartani a lefekvés előtti rutint. Mosd meg az arcodat, a fogadat a mosdóban, mielőtt elalszol. Fogmosáshoz, arcmosáshoz palackos vizet használj, ne a repülőgép vizét, mert az nem tiszta.

Utazás gyerekekkel? Győződj meg róla, hogy elegendő elfoglaltság van, amivel elfoglalod őket a repülés során. Hozd magaddal a kedvenc játékaikat, a kedvenc műsoraikat (fejhallgatókkal) előre feltöltött iPad-eket, valamint a kifestő- és matricás könyveket. És ne feledkezz meg kedvenc harapnivalóikról sem.

Related posts