Rippel Feri: "A genetikai vizsgálatok megerősítik, hogy valójában nem 54, hanem csupán 34 éves vagyok" | Story


12 éve gyökeresen megváltoztatta az életmódját, és mint mondja, az egészségügyi tesztek is bizonyítják: 20 évet letagadhat a korából.

Rippel Feri, a neves artista, egy különleges időszak küszöbén állt, amikor kisfia, Herkules világra jött. Akkoriban súlya már a 100 kilóhoz közelített, ami aggodalomra adhatott okot. Nem meglepő, hogy Feri úgy érezte, ideje irányt váltani, és átalakítani a mindennapjait. Az apaság öröme mellett legfőbb inspirációját a hivatása adta, hiszen már 36 éve osztozik a színpadon testvérével, Viktorral, ami folyamatos fizikai felkészülést igényel. Rippel hamar felfedezte, hogy szervezete gyorsan alkalmazkodik a változásokhoz, így mára "biohekkerként" tartja számon magát – azok közé tartozik, akik tudatosan alakítják életmódjukat a hosszú távú egészség érdekében. 54 évesen még mindig energikus, és sportolóként elmondja, hogy nem a megszokott átlagéletkorra készül, hanem arra, hogy legalább 100 évig éljen. A Story most arról faggatta, miként lehetne Magyarország is a világ kék zónái közé tartozó terület, ahol az emberek hosszú, egészséges életet élnek – természetesen Feri személyes példájával is.

Rippel szerint három fontos területen kell változtatni. Az első a táplálkozás. "Az ember genetikája igazából 130 éves koráig működik, ha jól hekkelné a biológiáját. Biomechanikai mérések, genetikai tesztek bizonyítják, hogy 20 évet letagadhatnék a koromból, és nem 54, hanem 34 éves vagyok. Ehhez elsődlegesen az étrendemen kellett változtatnom, amelyből kivontam a glutént. Mert az az elképesztően magas, 80 százalékos gliadin (ami a gabonában található glutén fehérje emésztésekor keletkezik - a szerk.) a bélben ragasztóként működik - kezdi az artista, aki nemrég a Farm VIP-ben szerepelt. Hangsúlyozza, ez nem azt jelenti, hogy le kell mondani olyan finomságokról, mint a péksütemények, a kenyér, a tészta, csak a gluténmentes alternatívákat kell beszerezni. - A másik a tej, ami nem egészséges, ellenben a zsírjával, ami nagyon is kell az emberi szervezetnek. Fontos a cukor mennyiségének csökkentése, és hogy kevésbé feldolgozott ételeket fogyasszunk - teszi hozzá, és azt is elárulja, hogy ő a napi egyszeri étkezésben hisz. - Én este egy nagyon jót vacsorázom, és amikor másnap felkelek, egyáltalán nem vagyok éhes. Jöhet egy meleg ital, kávé, de étel nem kell. Kell a böjt. Bőség idején raktározunk, ínség idején felhasználjuk a készleteinket. Én így ütemeztem át az agyam, ami akkor jelez, ha kiürült a raktár, és kell az energia."

A második terület a mozgás, amit ugyanakkor szerinte felesleges túlmisztifikálni. "Én jártam le heti ötször konditerembe, és egyáltalán nem láttam óriási változást. Merthogy nincs szükség ennyi edzésre. Inkább sétáljunk, kocogjunk, legyen meg a napi 5000 lépés (3-4 kilométer - a szerk.), és ki van pipálva a szükséges napi mozgás. Ha ezt még megkoronázza valaki azzal, hogy, mondjuk, hazaérve tízszer fel-leáll a székről, a combizmait is megmozgatva, és esetleg jógázik húsz percet, az már-már túl is teljesít" - mondja.

A harmadik legfontosabb dolog, amire Rippel szerint oda kell figyelni, a minőségi alvás. Ő este például már úgy néz tévét, vagy úgy mobilozik, hogy a monitorból áradó kék fényt meleg pirosra állítja, vagy fekete-fehérre. De persze ezentúl is jó pár hasznos tippje van még arra, hogyan lehet jót aludni. "Mivel a lábunkon jövünk-megyünk, az vonz be mindent a testünkbe, így azt minden este lenyújtom. Lefekszem, felrakom az égbe a lábam, és hosszú percekig így hagyom. A gerincemet is meg szoktam nyújtani pár jógapózzal, hogy ne görnyedten feküdjek be az ágyba. És szájtapaszt is használok egy ideje, ugyanis az orrunk a légzőszervünk, nem a szánk. Ez pedig egy ébredésmentes 7-8-9 óra alvást eredményez, ami által sokkal dinamikusabb és összeszedettebb a másnapom, mint korábban."

Related posts