Zuckerberg elege lett az álhírek szűrésének fáradtságos feladatából, ezért úgy döntött, hogy átruházza a felelősséget a felhasználókra: mostantól ők dönthetik el, kit és mit jelentenek fel.
A Meta bejelentette, hogy megszünteti tényellenőrző programját az Egyesült Államokban, és helyette a Elon Musk által irányított X platformhoz hasonló Community Notes rendszert indít – számolt be róla a Reuters. Az új megközelítés célja, hogy a közösség erejét kihasználva tisztábbá tegye a közösségi médiában megjelenő információkat, így a felelősséget nem külső, független tényellenőrző szervezetekre, hanem a felhasználókra hárítja.
A szakértőknek, mint mindenkinek, megvannak a saját elfogultságaik és nézőpontjaik. Ez megmutatkozott néhány döntésében, hogy mit és hogyan ellenőrizzenek. A tájékoztatásra szánt program túl gyakran vált a cenzúra eszközévé - közölte a Mark Zuckerberg tulajdonában lévő Meta. Az évek során a tartalomkezelésre tett erőfeszítései a platformjain
A vállalat bejelentette, hogy a következő hónapok során fokozatosan elindítja a Community Notes bevezetését az Egyesült Államok területén, és az év során tovább finomítja a modellt. Ezzel egyidejűleg leállítja a tényellenőrzéssel hitelesített tartalmak leminősítését, és egy új címkét vezet be, amely figyelmezteti a felhasználókat arra, hogy a bejegyzéshez további információk is kapcsolódhatnak. Jelenleg a META teljes képernyős figyelmeztetéseket alkalmaz, amelyekre a felhasználóknak rá kell kattintaniuk, mielőtt hozzáférnének a bejegyzéshez.
A Community Notes egy innovatív közösségi eszköz, amely lehetőséget ad az embereknek arra, hogy kiemeljék az értékes és hasznos információkat. Ezzel a funkcióval könnyedén elnyomhatók azok a tartalmak, amelyek potenciálisan károsak vagy félrevezetőek, így a közösség tagjai tudatosabban oszthatják meg tudásukat és tapasztalataikat.